10. 11. 2021

Týden modliteb za mládež

V týdnu od 14. do 21.11.2021 probíhá týden modliteb za mládež. Dne 19.11.2021 od 20:00 se pak uskuteční společné propojení v modlitbě za mládež. Při této příležitosti prosíme o dary Ducha Svatého pro všechny mladé lidi – ať vytrvalou spoluprací s Ním rozvíjejí své dary a najdou své místo v církvi.

Týden modliteb je výzva pro mladé, aby se sami, každý svým způsobem, zapojili osobně do modlitby za mladé. A taky, aby nezůstali ve své modlitbě izolováni, ale zorganizovali ve své farnosti, rodině či společenství modlitbu za mládež v daný týden v pátek od 20 do 21 h i pro ostatní. Bude to stejný čas pro celou republiku, ve kterém se můžeme spojit různými způsoby v modlitbě na stejný úmysl.

Ten, komu se z různých důvodů nepovede takovou společnou modlitbu zorganizovat, je zván k připojení se k modlitbě ve stejný čas prostřednictvím streamu z katedrály sv. Bartoloměje, kde bude probíhat večer chval pod vedením společenství Gif https://www.facebook.com/SpolecenstviGIF .

Online přenos 19.11.2021 od 20:00
https://www.youtube.com/watch?v=BD8qzPiscts

Modlitba za mládež
Bože, náš Otče,
děkujeme Ti za naději, kterou lidstvu dáváš skrze mladé lidi. Děkujeme za dar jejich života, touhu po lásce a pravdě. Prosíme Tě o dar rozlišování pro ně – ať dovedou rozpoznat dobro a zlo. Dej jim dar síly a ctnost statečnosti, ať dokážou zlo odmítnout a dobro volit. Pomáhej nám být jim pravdivými svědky evangelia a vytrvale je podporovat na jejich životní cestě. O to prosíme skrze Krista, našeho Pána.
Amen.

Text modlitby naleznete také v mobilní aplikaci Izidoor. (Pro Android i IOS).